Archiwum - 27 lutego 2015

linkologia.pl spis.pl

Tetris jest jedną z najstarszych gier komputerowych. Jej twórcami są radzieccy programiści Aleksij Pażytnow, Dymitr Pawłowski oraz Wadim Gierasimow, którzy stworzyli grę w 1984 roku. Program bardzo szybko rozpowszechnił się w Moskwie, a następnie w całym ZSRR. Pomimo nieprzyjaznej sytuacji politycznej, tetrisa trafił również do państw europejskich, Ameryki i Azji. Gra zyskała tak dużą popularność, że dostosowywano ją do wymogów nowych komputerów, a także najnowszych konsol. W efekcie na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych tetris stał się jedną z najpopularniejszych gier na świecie. 

Swoją popularność tetris zyskał, dzięki oryginalnemu pomysłowi, innowacji oraz charakterowi. Pozornie prosta gra składająca się z planszy i klocków, o siedmiu różnych budowach, wymagała od gracza skupienia i koncentracji. Zawodnik musiał układać klocki w taki sposób, by nie zapełniły one całego pola. Zabawę można było również dostosować do wymogów komputerów oraz konsoli gier. Wprowadzano nowe rozwiązania i pomysły. Zmieniano grawitację, sposoby opadania klocków, rozmiar planszy oraz dodano kolory. 

Pierwotny tetris stał się wyznacznikiem nowych odkryć i patentów. Tetris nigdy nie odszedł do lamusa, jednak jego popularność powróciła na początku XIX wieku. Wszystko za sprawą wprowadzenia gry do pierwszych modeli ogólnodostępnych telefonów komórkowych. Tetris stał się podstawowym elementem oprogramowania. Znudzeni podróżujący, pracownicy na przerwie, dzieci oraz wszyscy inni mogli sięgnąć do swojego telefonu i beztrosko grać w jedną z klasycznych gier. Tetris zyskał i utrzymał swoją popularność, dzięki potencjałowi i wymogom. Pierwotne zasady tetrisa dały możliwość wprowadzenia różnych innowacji i patentów, dopasowania klasycznej gry do wymogów społeczeństwa. Samych graczy zaintrygował charakter gry. Tetris wymaga skupienia, koncentracji i przewidywania. J

est świetnym sposobem na rozwój kreatywności i cierpliwości. Klocki trzeba odpowiednio dobierać, a każda utrata zimnej krwi kończy się przegraną. Ogromna popularność klasycznej gry sprawiła, że we wrześniu 2014 roku ogłoszono plany nakręcenia filmu na podstawie tetrisa. Ze pierwotnego oprogramowania gra trafi na szklany ekran.

tomekigry : : darmowe gry, gry logiczne, gry tetris, tetris

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
2324252627281